Pro odeslání zprávy vyplňte prosím následující formulář


* Bezpečnostní kódNáš tým_ Alena

Mgr. Alena Vinterová

Majitelka, učitelka, manažerka, občas i uklízečka, školník, topič a zahradník - prostě všechno, co je zrovna třeba :-)

 

Vystudovala učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Masarykově univerzitě v Brně a učila na vesnické málotřídní škole. Jako matka 4 dětí se začala zajímat o jiné než „klasické“ školství a dostala se tak k pedagogice Montessori. Miluje hory, pohodové lidi a červené víno. 

 

"My dospělí jsme pro naše děti každodenním vzorem a je jen na nás, co jim do života předáme. Pojďme si spolu s dětmi navzájem naslouchat, inspirovat se, respektovat jeden druhého a předávat si to nejlepší, co je v nás."

U nás ve škole to rozhodně umíme:-) 

Náš tým _Martina

Mgr. Martina Pospíšilová

Třídní učitelka

 

Vystudovala pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové. V "klasické" škole nikdy neučila a je moc ráda, že ji životní cesty přivedly k alternativnímu vzdělávání, které by se podle Martiny mělo stát standardem. Při ročním pobytu v Německu měla možnost být na praxi v Montessori škole, tento pedagogický směr ji uchvátil a jí dává smysl. Ve chvíli, kdy začala pracovat s dětmi, nastalo její celoživotní nekončící sebevzdělávání.

Absolvovala kurzy Montessori pro MŠ, Matematika hravě a zábavně s Birgit Griep, Vstupte do ticha s Vlastou Hillebrandovou, Montessori kurz se Zuzkou Prémou ( 6 - 9 let), kurz od Prázdninové školy Lipnice - ZaHRAda - Výchova ke ctnostem. V přítomnosti dětí se nechá fascinovat jejich upřímností, bezprostředností, smíchem a nekončící energií.

Ráda s dětmi běhá, hraje si a naslouchá jim, ráda pozoruje radost v jejich očích. Je sportovně založená a pohyb je její potřebou. Baví ji snít a pomalu a jistě si za svými sny jít. Baví ji lézt na vysoké kopce a hory, baví ji být v přírodě a vystupovat ze své komfortní zóny. Ráda kolem sebe sdružuje příjemné lidi, řadu let pořádá tábor pro rodiny s dětmi. Když na to přijde, ráda si přečte dobrou knihu. Dobrá káva a adrenalin v jejím životě nemohou chybět.

„Zachovej řád a řád zachová tebe.“

 

 

 

Náš tým _Petra

Mgr. et Mgr. Petra Turečková

Třídní učitelka

 

Vystudovala Univerzitu Palackého obor Pedagogika – správní činnost, kam jí přivedla touha „pomáhat potřebným“. Během studia se jí narodily dvě děti, které jsou doteď nejdůležitější součástí jejího života a životní i pedagogickou inspirací. Po absolvování fakulty v Olomouci založila ve svých rodných Ostopovicích Mateřské centrum, které úspěšně funguje již deset let. Roky byla aktivní členkou několika komisí při Obci Ostopovice a redaktorkou Ostopovického zpravodaje.

 

Na komunitním rozvoji se podílela i jako učitelka místní základní školy, později také zástupkyně ředitele školy. V roce 2016 absolvovala obor Učitelství 1. stupně na Masarykově univerzitě. Ve své pedagogické praxi se hlouběji zabývala systematizováním školy jako organizace, pořádáním komunitních akcí s environmentálním zaměřením, PR školy a inovativními metodami vzdělávání.

 

„Dejte dítěti lásku a pevné hranice a ono bude šťastné.“

 

 

náš tým _ Miluska

Mgr. Miloslava Moravcová

Lektorka AJ a hudební guru

 

Vystudovala na Masarykově univerzitě pedagogickou fakultu obor Anglický jazyk a Hudební výchova. Při studiu učila děti hrát na klavír, vedla kurzy anglického jazyka v MŠ a poté pracovala ve dvou anglických školkách jako učitelka. Od malička se věnovala hudbě, ráda zpívá, hraje na klavír, kytaru, cimbál a flétnu. Práce s dětmi ji velmi baví, tvoří vzdělávací anglické hry a jiné materiály pro výuku.

Ve volném čase se věnuje také sportu, cvičí jógu a neustále se zajímá o nové poznatky v oblasti vzdělávání dětí a osvojování si cizích jazyků.

"Věřím tomu, že malé děti se jazyk učí jiným způsobem, než dospělí - rychleji a přirozeně. Stačí jim k tomu podnětné prostředí a aktivity, které je baví."

 

 

Náš tým _Káta

MgA. Kateřina Horáčková

Odpolední průvodkyně dětí

 

Je absolventkou fakulty výtvarných umění. V posledních ročnících ji však přitáhla spíše alternativní pedagogika a respektující přístupy k výchově dětí. Svůj čas věnovala práci s dětmi v lesních mateřských školách, kde následně působila jako pedagog. Prošla kurzy Respektovat a být respektován, Montessori kurzem pro pedagogy MŠ a kurzy pořádanými Asociací lesních mateřských škol. Ráda kreativně tvoří, miluje hudbu a přírodu. Relaxuje s přáteli, sportem a tancem. V současné době v Brně pořádá kurzy a výcvik metody Alpha Nursing - citlivé poporodní péče z hlediska body - psychoterapie.

 

“Při kontaktu s dětmi je pro mě důležité vytvořit prostředí porozumění a důvěry, stejně tak jako nechat se unést nápady a radostmi, které přináší přítomný moment. Vidím také, jak je pro děti důležité zachovat kontakt s přírodou, praktickými činnostmi, radostí z pohybu a přirozenou kreativitou."

 

 

Náš tým _Radim

Mgr. Radim Malůš

Odpolední průvodce dětí

 

Vystudoval Teologickou fakultu v Českých Budějovicích. Už při studiu teologie ho jeho žena přivedla k Montessori pedagogice. Spolu s ní pak pracoval v Montessori mateřské škole. V letech 2010 až 2012 získal cenné zkušenosti v práci s adolescenty v nízkoprahových zařízeních v Kaplici a sociálně vyloučené lokalitě v Brně. Od roku 2013 pracoval ve školní družině základní školy Perlička. Prošel si kurzem Respektovat a být respektován. Vystudoval také pedagogiku volného času na Masarykově univerzitě.

 

"Na této práci mě baví to, že každé dítě je něčím specifické a baví mě vysledovávat, čím je jedinečné."