Pro odeslání zprávy vyplňte prosím následující formulář


* Bezpečnostní kódAktuality

Třída II.M vyrazila spolu s Péťou, Péťou a Alčou na školní výlet na Vysočinu. A co bylo na programu? Zkoumali jsme rybník, hledali žížaly na kompostu, navštívili sbírku vycpanin na zámku v Budišově, ve škole jsme si zacvičili jógu, absolvovali noční hru, napsali rodičům pohled, vyskákali se na trampolíně, snědli spoustu dobrého jídla a samozřejmě nanuků, abychom to horko zvládli. 

Na podzim pojedeme zase, ještě toho máme hodně objevovat:-)

skolni vylet1

skolni vylet2
 
 
 skolni vylet3
 
 
 skolni vylet4
 
 skolni vylet5

 

 skolni vylet6

 skolni vylet7

 skolni vylet8

 

 

 

 

 

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás pozvat na informativní schůzku, na které porbereme vše důležité pro pohodový rozjezd na začátku školního roku. Těšíme se na Vás.

 

schzka pro rodie budoucch prvk 

Dne 19. dubna se u nás ve škole (a hlavně v okolí školy) proběhla první oslava Dne Země. A co bylo na programu? Natírání plotu, jarní úklid zahrady a hlavně náš první prodejní jarmark se spoustou našich výrobků a rajčat a paprik z pěstitelské dílny našich dětí:-) 

Bylo to skvělé a těšíme se na další ročník. 

jarmark1

 jarmark2

 jarmark3

jarmark4

Ve dnech 4. a 5. dubna od 8:30 do 12:00 hodin se u nás ve škole konají tradiční předzápisové Dny otevřených dveří. Jste všichni srdečně zváni :-) 

 

 dod fb

 

 

8.3.2018 - Vážení rodiče, Klub předškolní přípravy je již zcela zaplněn. Děkujeme Vám za Vaši přízeň a těšíme se na pravidlená pondělní setkávání... 

 

 

 

 

2. března 2018 nám končí "Lyžování s Lemurem". Prosím nezapomeňte dětem přibalit kostým, prý to bude parádní poslední jízda v maskách:-) 

A přidáváme pár fotek z pátku... Ester, třes se, roste Ti v Brně velká konkurence! :-) 

 

 lemur1
 
 lemur2
 

 lemur3

 lemur4

 lemur5 

 

 

 

 

 

 

 

14.2.2018 - Copak že to dnes podle kalendáře slavíme? Svátek svatého Valentýna... A dát srdce je přece jedna z nejkrásnějších věcí na světě:-) 

  

valentn1 
 
 

valentn2 

 valentn3

 valentyn4

 

 

 

 

 

 

 

2. února 2018 - omezený provoz školy. Dopoledne návštěva SVČ Lužánky s Péťou a odpolední hraní v družince s Káťou.  

 

27331716 1960879114173505 711994328745104025 n

 
 
 
 Luzanky2
 
 
 Luzanky1
 
 
  Luzanky4 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení, od 12. ledna čeká děti z naší školy lyžaování s Lemurem. Všichni přihlášení budou vždy v pátek jezdit na Fajtův kopec a učit se pod dohledem zkušených lektorů lyžovat. Jedná se o tyto termíny: 12.1., 19.1., 26.1., 16.2., 23.2. a 2.3.2018. O pololetních a jarních prázdninách výuka lyžování nebude.

 

Číst dál...

Vážení rodiče (a prarodiče a sourozenci a všichni ostatní), 21. prosince se u nás ve škole uskuteční již tradiční Vánoční slavnost. Budeme tvořit, hrát divadlo, popíjet punč, povídat si a užívat si Vánoční atmosféru. Přijďte v 15:30 k nám do školy a užijte si odpoledne spolu s námi...

Číst dál...

8. prosince 2017 jdeme s dětmi do Muzea romské kutrury. A co se dozvíme? Jak se slaví Vánoce, jaké jsou tradice a zvyky a jestli dárky taky nosí Ježíšek :-) 

Číst dál...

30. listopadu a 1. prosince 2017 - Dny otevřených dveří 

Co je to vlastně to Montessori? A fakt se tam ty děti nic neučí? A můžou si dělat, co chtějí? A chodí si do školy jenom hrát?

Taky Vás to zajímá? Zveme Vás srdečně na Dny otevřených dveří v naší škole. Přijďte se podívat a sami najít odpověď na tyto otázky. Těšíme se na Vás:-)

Číst dál...

2. listopadu 2017 proběhne v naší škole tradiční Halloweenská slavnost. Těšíme se na dlabání dýní, mlsání dobrot, špekáčky a večerní zahradní dobrodružství. 

A víte, odkud se Halloween vzal? Zcela původně se v noci ze 31. října na 1. listopadu slavil keltský svátek Samhain. Samhain byl přechodem mezi létem a zimou a byl začátem nového roku. Věřilo se, že se v tento čas vracejí na zem duše zemřelých a že živí mohou navštívit podsvětí. Bylo zvykem prostírat u večeře i pro zesnulé příbuzné nebo vystavovat za oknem zalálenou svíčku (nejčastěji ve vydlabané řepě). 

My si vydlabeme dýně a zapálíme si svíčky jako vzpomínku a světýlka naděje a budeme doufat, že nám žádní "duchové" špekáčky ujídat nebudou :-)

 

Číst dál...

Ve dnech 26. a 27. října jsme pro děti připravili opět zajímavý program:

26. října půjdeme s dětmi do Planetária na příběh "Robinsonka" - informace zde

27. října nás čeká archeologický průzkum

Těšíme se na zážitky:-) 

Připomínáme, že v době prázdnin je provoz školy od 7:30 do 16:00 hodin.

Číst dál...

V pátek 13. (už z toho běhá mráz po zádech) se odpoledne vydáme s družinkou na průzkum hřbitova. Víte, že byl otevřený 3.11.1883 pohřbem desetiletého chlapce Jirky? Něco o něm, o dalších významných lidech a stavbách, které se v areálu hřbitova nacházejí, se dozvíme při komentované prohlídce.

Číst dál...

Naše škola se letos poprvé účastní dobrovolnické akce 72 hodin. Zapojili jsme se s projektem "náš smutný plot", který chceme, pokud nám to počasí dovolí, trochu oživit. Pokud máte čas, přijďte nám pomoct:-)

A kdy?

Čtvrtek 12.10. po 10:30 hod.

Pátek 13.10. kdykoliv

 

72 hodin

Číst dál...

 

Setkání rodičů budoucích žáčků. Zveme všechny rodiče našich budoucíh žáčků na setkání s lidmi z naší školy. Setkání proběhne v pondělí 12.6.2017 od 16:30 hod. v komunitní místnosti v budově školy na adrese Lány 34. Jste všichni srdečně zváni.

Alena Vinterová, jednatelka

 

 

UNADJUSTEDNONRAW thumb b9a kopie

 

Družinka v Domě rytířských ctností. Páteční výcvik rytířů byl to pravé ořechové pro naše dobrodružné povahy. Nejen, že jsme v rukách třímali opravdové meče a učili se šermu, ale už také víme, že rytíř bojuje tak, aby nikoho nezranil a že není důležité vyhrát, ale zachovat si čest. Nezapomeňte také shlédnout závěrečnou bitvu dětí proti příšerám. 

Číst dál...

prvni den 142

 

Hledáte respektující školu, která Vašim dětem pomůže se rozvíjet a bude podporovat jejich vnitřní motivaci, kreativitu a kritické myšlení? U nás to umíme. Přijďte se za námi podívat na Dny otevřených dveří. Můžete si popovídat s dětmi i našimi pedagogy a podívat se, jak u nás pracují. Těšíme se na vás.

 

 

prvni den 142

 

Prosím posílejte své "Rezervace" na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., volné dárečky budeme uvádět na našem FB :-)

preview

 

Ve školním roce 2016/2017 jsme otevřeli jednu třídu pro 1. a 2. ročník, ve které nyní máme 13 prvňáčků a 2 druháky.

 

Poslední 3 volná místa čekají přávě na Vás.

2016 09 27 15.58.50

 

A jak tráví čas děti po vyučování? Zábavný a kreativní program družiny pod vedením Katky Horáčkové můžete zkouknout na našich fotkách :-)!

Číst dál...

prvni den 142

 

Hledáte respektující školu, která Vašim dětem pomůže se rozvíjet a bude podporovat jejich vnitřní motivaci, kreativitu a kritické myšlení? U nás to umíme. Přijďte se za námi podívat na Dny otevřených dveří. Můžete si popovídat s dětmi i našimi pedagogy a podívat se, jak u nás pracují. Těšíme se na vás.